Nočný život v Bruseli

Chystáte sa do Bruselu a nechcete už o deviatej večer zaľahnúť do postele a spať? Choďte preskúmať nočný život v meste. V Bruseli to v noci naozaj žije a aj keď nebývate priamo v centre mesta, určite v okolí nájdete nejaký podnik. Ak vám ale nevadí za zábavou chvíľu cestovať tak určite navštívte tieto tri miesta.

3. Celtica
Tento dvojposchodový podnik je miestom, kde sa radi sústredia mladí ľudia, no nepohrdnú ním ani starší. Nachádza sa v blízkosti Bourse (burza), kam sa ľahko dostanete električkou aj večer. Areál nie je práve najväčší, no určite si s partiou nájdete miesto. Neskôr večer sa na druhom poschodí otvára priestor, kde si spolu s priateľmi môžete zatancovať. Celtica tiež ponúka takmer dvojlitrový pohár piva, ktorý sa oplatí najmä ak vás je viac len za 6€, čo je v Bruseli veľmi slušná cena. Určite si na tento podnik nájdite aspoň chvíľu času, neoľutujete to.

2. Goupil Le Fol
Podnik tvorí niekoľko poschodí, na ktorých sa nachádzajú menšie súkromné miestnosti, kam sa presne zmestí menšia partia ľudí. Práve tieto malé izby s kopou pohodlných sedačiek a kresielok dodávajú miestu atmosféru uzavretej spoločnosti. Nápoje je však potrebné si objednať ešte pred usadením sa a tiež nie sú najlacnejšie. Pohár vína stojí asi 5€, no chutí výborne a široká ponuka týchto vín sa každý deň mení. Ak sa rozhodnete Goupil Le Fol navštíviť, dávajte si pozor aby ste pri toľkom pohodlí nezaspali.

1. Delirium Café
Delirium Café je jedným z najznámejších a zároveň najlepších barov, kde kladú veľký dôraz na pivá. V rok 2004 sa toto miesto zapísalo do Guinnessovej knihy rekordov za najväčší počet ponúkaných pív s ich počtom 2004. Toto číslo je v súčasnosti o čosi väčšie a stále sa zvyšuje. Dobré pivko si môžete vychutnať na viacerých poschodiach a všade pri inej, skvelej hudbe. Delirium je taktiež značka piva, ktoré je podľa môjho názoru veľmi chutné. Ak si ho chcete kúpiť vo fľaške, určite tak urobte v supermarkete a nepodľahnite čaru pivových obchodov. Pivá tu zvyčajne stoja takmer dvakrát viac. Túto značku reprezentuje ružový slon, a ak rozmýšľate nad darčekom domov, tohto slona nájdete takmer v celom Bruseli na darčekových predmetoch.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *