Ako nájsť najlacnejšie letenky?

Cestovanie lietadlom je najefektívnejší spôsob dopravy a častokrát je jedinou možnosťou. Letenky však bývajú príliš drahé a preto ak sa nechcete finančne zruinovať, prečítajte si nasledujúcich pár rád, ako vybrať tie najlacnejšie letenky.

1. Spontánny výlet je najlepší výlet.
Toto tvrdenie platí aj pre cestovanie lietadlom. Ceny leteniek sa neustále menia a preto i hodinové zaváhanie vás môže stáť kopu peňazí. Prezerajte si občas len tak letenky a možno natrafíte na prijateľné ceny. Letenky sa takmer vždy dajú do 24 hodín stornovať a tak máte čas na rozmýšľanie.

2. Nefixujte sa na dátum.
Najväčšou chybou pri kupovaní leteniek je fixovanie sa na dátum. Ceny sú cez najvyťaženejšie obdobia ako sú Vianoce, Veľká noc, Nový rok, či najmä letné prázdniny podstatne vyššie. Skúste si vybrať dátum, ktorý nie je nijak špeciálny a najlepšie je, ak je let v utorok alebo v stredu. Letenky sú v tieto dva dni zvyčajne lacnejšie.

3. Čím viac prestupov, tým menšia cena.
Lety s jedným alebo viacerými prestupmi sú pre cestujúcich zvyčajne omnoho menej nákladné ako priame lety. Leteckým spoločnostiam vyhovuje ak zaplnia viac letov a čím je pre vás cesta menej „pohodlná,“ tým bude aj lacnejšia.

4. Neplaťte za „extras.“
Pri kúpe letenky vám letecká spoločnosť ponúkne veľmi veľa ďalších vecí za poplatok, ako je prioritný nástup do lietadla, alebo príplatok za väčší kufor, či dokonca aj zrýchlenú bezpečnostnú kontrolu. Tieto veci v skutočnosti vôbec nepotrebujete a letecké spoločnosti sa z vás iba snažia vytiahnuť viac peňazí.

5. HĽADAJTE!
Najlepší spôsob ako nájsť lacnú letenku je hľadať. Namiesto prezretia jednej stránky si pozrite päť. Porovnávajte ceny na rôznych stránkach s cenami na stránkach aerolínií. Tento bod sa trochu vylučuje s prvým bodom, no postupom času prídete na to, ako hľadať rýchlo a nenechať prepadnúť najlepšiu cenu.

Najlepšie stránky na hľadanie leteniek
Zo slovenských stránok sú najlepšie stránky letenky.sk a pelikan.sk. Ponúkajú zoznamy lacných leteniek do množstva destinácií a určite sa oplatí si na ne nastaviť emailové upozornenia. Ak nemáte problém s angličtinou, vhodnými stránkami pre vás sú napr. expedia.com, cheapflights.com a skyscanner.net. Pre mňa osobne najlepšou stránkou s množstvom filtrov je práve kiwi.com, kde máte možnosť naplánovať si celý výlet. Teraz, keď už viete kde a ako hľadať nezostáva nič iné, iba sa vybrať cestovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *