Sicília za 4 dni – 1. deň

Trasa:
1. Trapani
2. Erice
3. San Vito Lo Capo
4. Monreale
5. Palermo
6. Cefalù
PREJDENÉ KILOMETRE: 245

Do mesta Trapani sme prileteli neskoro v noci 15.5 a tak sme si mesto veľmi neužili. Lietadlo nám meškalo, takže sme boli z cestovania unavení. Požičali sme si auto a odviezli sa k ubytovaniu. Na druhý deň sme vstávali skoro ráno a vydali sa na dlhú cestu po ostrove s prvou zastávkou v meste Erice.

Erice je malé skalné mestečko vysoko na kopci asi 3 km od Trapani (vzdušnou čiarou, autom asi 13 km) založené ešte počas kolonizácie Sicílie Grékmi. Mesto pôsobí prázdno, no v skutočnosti na tomto kopci žije asi 500 obyvateľov. Väčšinou však stretnete turistov, ktorých pri návšteve najviac zaujme výhľad na okolitú krajinu.

Keď sme už mali toto malebné mesto prejdené, vybrali sme sa do ďalšieho menšieho mesta. San Vito Lo Capo sa nachádza na severe Sicílie a známe je práve najčistejšou plážou na tomto ostrove. Okrem pláže je neuveriteľne čistá a priehľadná aj samotná voda. V meste sa taktiež nachádza pevnosť Santuario di San Vito, ktorá bola postavená v 15. storočí.

San Vito Lo Capo

Prechádzku po pláži vystriedala dvojhodinová cesta autom. Cestovali sme popri severnom pobreží a tak sme sem-tam zastavili a kochali sa výhľadom na otvorené more. Ďalšou zastávkou bolo mesto Moreale vzdialené asi 15 minút od hlavného mesta Sicílie Palerma.

Najznámejšou pamiatkou tohto mesta je katedrála Duomo di Monreale. Postavená bola v 12. storočí v normánskom slohu. Do Monreale sa robia prehliadky i z Palerma, do ktorého sme sa my bohužiaľ nedostali, no pokiaľ budete mať príležitosť, určite si ho prejdite.

Nakoľko sme pred sebou mali ešte vyše hodinu cesty a bolo už pomerne neskoro, mestečko Monreale sme s úžasom opustili a vybrali sa do cieľovej destinácie dňa – Cefalù. Úzke uličky sú typické pre takmer celé Taliansko,nevynímajúc Sicíliu, no práve Cefalù nimi priam prekypuje. V týchto krásnych uličkách sa nachádza kopa pizzerií a obchodov so suvenírmi. V meste sa taktiež nádherne pozoruje západ slnka nad morom. Ak máte možnosť, určite sa do tohto mesta pozrite podvečer.

Cefalù

Na konci dňa sme si po prehliadke štyroch miest a vyše piatich hodinách cesty autom s radosťou ľahli do mäkučkej postele a pripravili sa na ďalší deň plný cestovania po úžasnej Sicílii.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *