Sicília za 4 dni – 2. deň

Trasa:
1. Cefalù
2. Taormina
3. Sopka Etna
4. Noto
PREJDENÉ KILOMETRE: 386

Ráno nás zobudilo ostré slnko. Zbalili sme si veci a vybrali sme sa na ďalšiu cestu. Cefalù sme si prehliadli aj cez deň, sadli si na sladké raňajky a neskôr sme sa poprechádzali sa po okolí. Po centre mesta sa dá väčšinou pohybovať iba pešo, nakoľko ulice sú úzke a cesty vedú iba na okraji, a preto auto musíte zaparkovať iba na vyhradených parkoviskách.

Dnešnou prvou zastávkou bola Taormina, vzdialená cca 200 km od Cefalù. Cestovali sme sem popri pobreží, kde sa asi v dvoch tretinách cesty nachádza známe sicílske mesto Messina. Tú sme bohužiaľ taktiež kvôli časovej náročnosti obišli, no určite odporúčam nespraviť rovnakú chybu.

Taormina

Mesto Taormina leží na hore Monte Tauro, z ktorej je rovnako krásny výhľad na šíre more i na sopku Etnu. Tá bola bohužiaľ v čase našej návštevy skrytá za oblakmi, preto dúfam, že pri vašej návšteve budete mať väčšie šťastie. Hlavnou turistickou pamiatkou tu je známe Grécke divadlo (Teatro Greco). Bolo založené v 3. storočí pred Kristom a v 1. storočí bolo prestavané už Rimanmi. Taormina prekypuje ďalšími turistickými pamiatkami a takisto aj nádhernou architektúrou. Rozhodne ju pokladám za najkrajšie mesto na Sicílii.

Sopka Etna

Väčšinu dňa sme strávili práve v Taormine a tak sme vybrali rovno do cieľovej destinácie. Po ceste sme však trochu zišli z cesty a zastavili sa na známej, už spomínanej sopke Etne. Etna je najvyššou sopkou v Európe a zároveň aj najvyššou horou ostrova Sicília. Sopka je v súčasnosti ešte stále aktívna. V minulosti bolo zaznamenaných niekoľko katastrofických erupcií, ktoré dokonca pochovali množstvo miest. Posledná erupcia bola v marci 2017 a spôsobila zranenia 10 ľuďom. Na samý vrch sme sa však kvôli nepriaznivému počasiu nedostali.

Noto

Keď sme sa konečne dostali do cieľovej destinácie, mestečka Noto, ešte pred zložením si vecí na ubytovanie sme sa zastavili pri mori a chvíľu si zaplávali. Voda bola síce studená, no vonku bolo skutočne teplo, tak sme sa príjemne schladili. Do mesta sme sa vybrali krátko pred západom slnka a tak sme si ho užili aj za svetla aj za tmy. Noto sa v roku 2002 zapísalo do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Noto

Kúsok od Nota a nachádza mesto Syrakúzy, ktoré však podľa môjho názoru až tak pekné nie je a na ostrove sa nachádza mnoho iných zaujímavejších, krajších miest.

V Note sme sa večer najedli výborných ustríc a tešili sa na ďalšie dobrodružstvo, ktoré nás počas tohto výletu ešte čakajú. A vám teraz tiež nezostáva nič iné, iba čakať na ďalšiu časť môjho sicílskeho príbehu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *