Sicília za 4 dni – 3. a 4. deň

Trasa:
1. Noto
2. Scicli
3. Agrigento
4. Trapani
PREJDENÉ KILOMETRE: 365

Aj streda pokračovala slnečným ránom. V maličkých potravinách neďaleko hotela sme si kúpili raňajky v podobe croissantov a po východnom pobreží Sicílie sme sa vydali do malého mestečka Scicli.

Naša cesta trvala asi dve a pol hodiny, hoci obyčajne sa dá stihnúť asi za hodinu. Ja juhu ostrova sme sa zastavili a vyskúšali studené májové more ešte pred príjazdom do malebného Scicli. Mesto sa nachádza v provincii Ragusa, asi 30 km od rovnomenného hlavného mesta provincie.

Mesto Scicli je známe práve vďaka tomu, že je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nachádza sa tu niekoľko rímskokatolíckych kostolov postavených v barokovom štýle. Najznámejší a najzaujímavejší je kostol Svätého Mattea, ktorý sa týči na vrchu nad mestom a možno ho tak z vidieť z celého mestečka.

Obed sme strávili v jednej z mnohých reštaurácií v tomto meste a pomaly sa začali presúvať opäť na Západ. Po južnom pobreží sme niekoľko hodín spolu s prestávkami cestovali do jedného z najväčších Sicílskych miest, Agrigenta.

Agrigento

Toto mesto bolo založené v roku 581 p. n. l., obyvateľmi z gréckych ostrovov Rodos a Kréta. Gréci toto mesto nazvali Akragas, podľa rieky, ktorá mestom preteká a v meste vládli 370 rokov. Počas druhej púnskej vojny mesto však získala Rímska ríša a premenovala ho na dnešný názov – Argigento.

Mesto s rozlohou asi 260 km² má dnes okolo 60 tisíc obyvateľov, a aj keď samotné mesto je veľmi zaujímavé, najznámejšou pamiatkou tu je Údolie chrámov, ako možno vidieť aj na fotkách vyššie. Údolie chrámov zobrazuje, ako ovplyvnila grécka nadvláda vzhľad mesta v minulosti, ale i dnes a preto odporúčam túto krásnu pamiatku navštíviť všetkým, ktorých história aspoň trošku zaujíma.

Agrigentom sme teda ukončili poznávanie Sicílie a po prespaní vv tomto krásnom meste sme sa posledný, štvrtý deň vydali na cestu späť do Trapani, odkiaľ nás v poobedných hodinách čakal let domov. Sicília ma stihla veľmi osloviť aj za tak krátky čas a rozhodne sa sem v budúcnosti chystám vrátiť a preskúmať z ostrova ešte viac. Ak rozmýšľate nad výletom na Sicíliu, jednoznačne hovorím ÁNO a ak by ste mali nejaké otázky, alebo chcete poradiť, kľudne mi napíšte na moje sociálne siete.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *