Sicília za 4 dni

Sicília je najväčším talianskym ostrovom a autonómnym regiónom, kvôli čomu sa častokrát považuje za samostatnú krajinu. Má vlastný politický systém a domáci dokonca používajú aj vlastný jazyk, ktorý sa od taliančiny taktiež vcelku líši. Nachádza sa tu veľa pekných miest, ktoré stojí za to navštíviť, a ktoré som ja aj navštívil. Predstavím vám teda cestu, ktorú sme stihli absolvovať za 4, resp. 3 dni a dúfam, že sa ňou inšpirujete.

Ako sa tam dostanem?
Ryanair ponúka v teplých mesiacoch priamy let z Bratislavy do Trapani, hlavného mesta rovnomennej provincie. Ceny spiatočných leteniek sa dajú veľakrát nájsť za 20€, stačí sa prispôsobiť dátumu a máte lacnú dovolenku. Checknite raz za čas stránku leteckej spoločnosti Ryanair.

Ako sa budem pohybovať po ostrove?
Najlepší spôsob ako sa presúvať po ostrove a prejsť ho takmer celý je požičať si auto. Požičovne nájdete takmer všade, no najvýhodnejšie je si auto požičať už na letisku. Viete si ho rezervovať dopredu a keď sem priletíte, auto budete mať ihneď k dispozícii alebo si ho môžete skúsiť požičať až na mieste. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, musíte rátať s tým, že možno pre vás auto mať nebudú alebo bude požičovňa zatvorená.

Letná dovolenka alebo poznávací zájazd?
Odpoveď na túto otázku je na vás. Pokiaľ si radšej poležíte pri mori s drinkom v ruke, nech sa páči. Ak však chcete trochu lepšie spoznať kultúru tohto nádherného ostrova, požičajte si auto a pustite sa do preskúmavania.

Čo všetko tu môžem vidieť?
Miest k videniu je naozaj veľa, no pokiaľ sa budete riadiť mojimi radami, len za krátke 4 dni dokážete prejsť takmer celú Sicíliu. Pusťme sa teda do plánovania!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *